News

15.11.2018

Kryté parkování GO parking

Vážení zákazníci,

 

věděli jste, že v GO parkingu můžete také využít kryté parkování?

 

Je to velmi jednoduché, kryté parkování si můžete objednat dopředu, ale můžete se pro něj rozhodnout také až na místě (parkujte v zóně "G"). Krytých parkovacích míst máme dostatek :-)

 

Kryté parkování je zpoplatněno doplatek 100,- Kč za každé čtyři započaté dny.

 

Děkujeme, že ve využíváte naše služby.

 

GO parking team

1.10.2018

No need to reserve parking from October 2018

Dear customers,

 

from October you can park at the GO parking without any restrictions.

 

For parking you can use parking ticket - you do not need to book the parking in advance. Simply arrive and pay when you leave.

 

Parking with a reservation. Use our booking form, select the date and time of arrival and departure and make a booking with one of the selected payment methods: debit/credit card, bank transfer (possible only with Czech bank account) or payment by cash / card on site.

 

You can use our covered parking lot as well, zone G. You do not have to reserve a covered parking.

 

Thank you for using our services.

 

GO parking team

 

 

25.6.2018

Dostupnost parkovacích míst v letní sezoně

Vážení zákazníci,

 

velmi nás těší Váš zájem o naši službu a rádi bychom Vás informovali, že jsme pro Vás počátkem června rozšířili parkovací kapacity o dalších 1400 parkovacích míst, z nichž polovina parkovacích míst je krytá. I přes navýšené kapacity bychom Vás chtěli požádali, abyste s ohledem na velký zájem o parkování v letní sezóně rezervovali parkování s předstihem online. V letní sezóně máte možnost parkování online zaplatit platební kartou nebo expresním převodem.

 

Nezapomňte také využít naši novou moderní samoobslužnou čerpací stanici www.gotank.cz, kde natankujete levně a kvalitně zároveň.

 

GO parking team

9.11.2017

Změna nástupního místa

Vážení zákazníci,

od 10.11.2017 dochází k přesunu zastávek GO parking do 1. pruhu k východům G a H. Nástupní / výstupní místa budou centrální pro Terminál 1 i Terminál 2. Přímé umístění ke vchodům do letištní haly zvýší komfort služby a zrychlí transfery. Věříme, že budete spokojeni.

10.10.2017

GO tank – tankujte levně a kvalitně

GO parking rozšířil nabídku služeb a otevřel pro vás moderní samoobslužnou čerpací stanici „GO tank“. GO tank nabízí za výhodné ceny Natural 95 (29,40 Kč/l) , Diesel (28, 90 Kč/l) a CNG. Kvalitní pohonné hmoty dodává výhradně Čepro, CNG společnost Bonett.

Čerpací stanice se nachází v bezprostřední blízkosti parkoviště, cca 300 m vlevo od výjezdu z GO parkingu. Platit můžete v hotovosti i platební kartou

2.6.2017

Nechte si umýt anebo vyčistit auto během Vaší cesty

GO parking s mycím servisem - zarezervujte si k parkování rovněž umýtí a vyčištění Vašeho vozu. Ušetříte čas i peníze. Po návratu bude Vaše vozidlo dokonale vyčištěné a připravené k vyzvednutí na zakrytém stání.

28.6.2016

Mytí a čištění během Vaší cesty

GO parking s mycím servisem - zarezervujte si k parkování rovněž umýtí a vyčištění Vašeho vozu. Po návratu bude Vaše vozidlo dokonale vyčištěné a připravené k vyzvednutí na zakrytém stání.    

3.2.2016

GO parking SERVIS has been opened!

We have opened new 24h GO parking SERVIS for you. Take advantage of car washing and cleaning services for sale price. www.goparkingservis.cz

10.11.2015

New safer road to GO parking

Coming from Prague take the exit AIRPORT (Letiště, Přední Kopanina ) on the road R7.  At the roundabout  make a turn direction Přední Kopanina. Coming from Slaný take the exit AIRPORT on the road R7 and then turn left to Přední Kopanina.

GO parking is 400 meters from the roundabout.

15.7.2015

Possibility to pay by card even after you have left the parking lot

You can pay by card not only before you arrive but also after you have left the parking lot. Now there is a possibility to pay a parking fee by card in the automated payment machines. It’s not necessary to have cash. More info..

26.6.2015

Follow us on FB, watch the video

Follow us on FB and get our latest news feed - https://cs-cz.facebook.com/goparking.

Parking at GOparking is fast, comfortable and absolutely stress-free. We operate 24/7. Look.

We have launched a new payment method by which it is possible to get a parking voucher immediately (online) and guarantee you a parking lot.

We have just put into operation 5 more shuttles which are used for transfers from GOparking to terminals and back.

Take advantage of the most modern guarded parking at Vaclav Havel Airport at great prices. We still have enough parking lots available. WE WILL TAKE CARE. FLY!

5.1.2015

Possibility of covered parking

In winter season 2014/2015 we have 500 covered parking lots available at very reasonable prices. Try our covered parking at GOparking facitilites. For more information visit www.goparking.cz/en/covered-parking/.

19.6.2014

Covered parking directly in GO parking facilities

We have opened new parking areas including covered parking lots. As of June 15th, you can use our covered parking lots at very reasonable prices. Try our covered parking at GOparking facitilites. For more information visit www.goparking.cz/en/covered-parking/.

Facebook

Infoline GO parking: (+420) 226 256 000

We protect your data

GO parking s.r.o.
Ke Kopanině 406
252 67 Tuchoměřice
GPS: 50°7'16"N, 14°17'16"E

E-mail: info@goparking.cz
Web: www.goparking.cz

For transport from the airport
call GO parking infoline:
(+420) 226 256 000